Czyszczenie i renowacja piachem

Piaskowanie jest metodą, która obecna jest w branży budowlanej od wielu lat. Polega ona w głównej mierze na czyszczeniu lub ewentualnie kształtowaniu dowolnej przestrzeni materiałem ściernym. Wykonuje się to przy użyciu sprężonego powietrza.

Dzięki możliwości piaskowania przeróżnych przedmiotów uzyskanie gładkiej, ale wystarczająco chropowatej przestrzeni jest bardzo łatwe. W ten sposób dopuszczalne jest przygotowanie powierzchni pod malowanie lub inne czynności. To naturalnie dlatego tą metodę używa się między innymi w branży motoryzacyjnej. Piaskowanie kapitalnie sprawdza się w wypadku karoserii samochodowej i felg. Poza tym jest to równie właściwe rozwiązanie w wypadku czyszczenia elementów stalowych oraz cegły. Wysokiej jakości piasek do piaskowania zezwala uzyskać bardzo właściwe efekty czyszczenia, ale nie tylko. Co więcej piaskowanie sprawdza się też w trakcie wykonywania prac renowacyjnych. W ten sposób można dokonywać prac przy starych budynkach lub innych obiektach.

Podczas wyboru piasku do piaskarki trzeba zwrócić uwagę na jego właściwości i cenę. Nikt nie lubi przecież przepłacać. Niewątpliwie należy przywiązywać także gigantyczną wagę do tego jaką klasę reprezentuje dany piach do piaskarek, albowiem musi on spełnia wszelkie normy by był bezpieczny. Chodzi tutaj nie wyłącznie o otoczenie i piaskowany element, ale przede wszystkim również zdrowie ludzkie. Piaskowanie jest bowiem szkodliwe dla zdrowia, kiedy nie jest wykonywane według zaleceń i w sytuacjach, gdy dany piasek nie spełnia wymaganych standardów.

Tagged , ,